Andělský oči - Anubis

18. června 2008 v 14:58 | Anubis |  Angels Eye
Jednou se tak se studentíkama bavím o tuningu až došla řeč na AngelsEye. Do většiny aut se dneska dají koupit paraboly přímo s Angelama, ale výrobci jaksi na Pumu zapoměli - na tu není nikde nic. Takže jsem se pomalu smiřoval s tím, že u mně prostě nebudou. Jenž jeden studentík vstanul z lavice, došel k mýmu PC a zadal tenhle odkaz: http://video.google.com/videoplay?docid=980547339061120203 . Koukám poprvý, pak podruhý a samozřejmě volám PumaDědkovi jak by to asi viděl. To se v pohodě zmákne - už to mám namyšlený!!!- povídá PumaDědek. Takže se nakoupily potřebý věci a jdeme na to.

Počáteční nadšení z výroby Angelů mě začalo po pár hodinkách práce pomalu opouštět.

První co se pos... byla UV tyč, která se podle návodu totálně roztopila - zbylo z ní trochu smradu a hnusnej škvarek uprostřed trouby.

Takže doporučujeme dávat teplotu 250 stupňů a asi po dvou minutách dávat ven a rychle ohejbat.

Další problém byl jak udělat díru 5mm do tyče o průměru 6mm - párkrát to prasklo, ale vyřešilo se to modelářskou bruskou (na způsob zubařský vrtačky) z prodlouženým vedením na ohebný hřídeli.
Díra se pomalounku rozbrušovala do stran, až na stěnu zbývalo 0,5mm - titěrná a pomalá práce.

Pak byl problém s drážkováním - plexi se natavovalo na kotouček a při čištění se zlomil (vyřešilo se to smirkovým kotoučkem, který dělal jemnější drážky).

Pak se zjistilo že některý Led diody nesvítí a jelo se do Hradce koupit další - přijeli jsme domů a začali kompletovat, když zjišťujeme že ten týpek nám místo modrejch prodal čirý!!!

To už jsem měl nervy, ale PumaDědek zachránil situaci modrýma Ledkama ze zapalovačů.

Všechno jsme vyzkoušeli a začali osazovat paraboly. Když to bylo nalepený a propájený byla zkouška dvě - zjistilo se že jedna Ledka odešla.

Měl jsem sto chutí to všechno z parabol vyrvat a hodit do koše - mít toho prodavače po ruce asi by šel do invalidního důchodu.


Zase to zachraňoval PumaDědek - v klídku začal s chirurgickou trpělivostí preparovat kroužek přímo v parabole a podařilo se mu nefunkční Ledku vyměnit za jinou.Při lepení tavnou pistolí začaly lítat blesky a pistol šla do kytek - na poslední chvíli se mazalo do obchodu pro novou.


Nahodily se pojistky a pokračovalo dál. Nakonec všechno dobře dopadlo a všechno se zvládlo. Co z toho vyplývá?

Nevěřte pětiminutovým výrobním postupům z Youtube - výroba trvala dva dni.

Nevěřte prodavačům - prodaj vám krámy který jsou k prdu.Nedělejte to sami pokud nemáte nervy jako PumaDědek - jinak zjistíte že váš slovník obsahuje výrazy u kterých by se styděl i dlaždič a rozdělaný kroužky by skončily v koši.
Takže jen složit a sešroubovat světla dohromady.
Nahodit světla do auta a zbytek zapojení raději nechat na PumaDědkovi.
Propojování a pájení kabeláže umí nejlíp PumaDědek - já na to nervy nemám.
Hotový světlo vypadalo pěkně, ale netrpělivě jsme čekali až se setmí, abychom to mohli vidět v plný parádě.
Večerní focení stálo za to!!! I za všechny ty nervy a problémy.
Spolu s revolteky a zrcátkama to vypadalo ještě líp.
Luxusní byl pohled když se zaply stroboskopy a ještě aqualight podvozku.
Pevné nervy při výrobě - vydržet - a budete spokojeni.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.